Powitanie wiosny w klasach I-III

W poniedziałek 21 marca 2022 r. wszystkie dzieci z klas I-III powitały kalendarzową wiosnę. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zgromadzili się o godzinie 10.00 na dużym korytarzu klas młodszych. Na zaproszenie uczniów klasy 1B, Pan Dyrektor zaszczycił swoją obecnością uroczystość Pierwszego Dnia Wiosny.

Inscenizację pt. „Witamy wiosnę” przygotowali i przedstawili uczniowie klasy 1B pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kowieskiej – Cisło oraz p. Agnieszki Bieś. Przedstawiciele klas rozwiązywali zagadki Pani Wiosny, a w nagrodę otrzymali pęczki rzodkiewek. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali zwiastuny wiosny w postaci tulipanów. Każda klasa przygotowała i wykonała piosenkę o wiośnie. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewali piosenkę „Maszeruje wiosna”. Wiosenna dekoracja, ubiór dzieci oraz radosna atmosfera wywołały słoneczne uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników „Powitania wiosny”.

Po zakończeniu spotkania dzieci rozeszły się do swoich sal, by świętować Pierwszy Dzień Wiosny. We wtorek 22 marca 2022 r. zaprosiliśmy do wspólnego powitania wiosny dzieci z Zerówki Przedszkola Miejskiego nr 8 w Mielcu. Dzieci wysłuchały przedstawienia, rozwiązały zagadki związane z wiosną i wspólnie z klasą 1B śpiewały piosenki o wiośnie. Na zakończenie spotkania wiosennie zapozowały do wspólnego zdjęcia.

Skip to content