„Jędrusiów my spadkobiercy”

W czwartek 31 marca 2022 r. odbyła się akademia poświęcona patronowi Szkoły Podstawowej nr 9 – Władysławowi Jasińskiemu „Jędrusiowi”. Mieliśmy okazję wysłuchać opowieści uczniów klasy VII c i VII b o legendarnym dowódcy oddziału partyzanckiego „Jędrusie” i komendancie organizacji podziemnej „Odwet”, który zginął w walce z niemieckim okupantem. Uczniowie przy ognisku na tle pięknej dekoracji przypomnieli życie i jego walkę o wolność. W dniu Święta Patrona Szkoły cała społeczność powróciła wspomnieniami do wydarzeń z okresu II wojny światowej, oddając hołd Patronowi i wszystkim żołnierzom oddziału partyzanckiego „Jędrusie”. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Izabeli Pietras i p. Dariusza Dudka. Występ uatrakcyjniły wojenne piosenki przy akompaniamencie p. Zofii Niećko.

Skip to content