5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością
Intelektualną
oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Tak samo jak my kochają , bawią się, płaczą, cierpią i nieustannie pokonują swoje słabości. Chcą pracować, rozwijać się, czuć się potrzebni i wartościowi. Jednakże w życiu codziennym jest im znacznie trudniej to osiągnąć.

Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia, dlatego uczniowie naszej szkoły już 26 kwietnia założyli pomarańczowe koszulki na znak empatii i solidarności. W tym ważnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Dniu życzymy nieustannej pogody ducha oraz życzliwości ze strony otoczenia.
Ewelina Żak i Anna Bożek

Skip to content