Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna. Dzisiaj 29 kwietnia uczniowie klas VI a i VI b  pod kierunkiem pań Pauliny Kuroń, Eweliny Żak oraz Anny Bożek w swoim wystąpieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.

Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież  przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy  – słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania. Uczennica klasy VII c Melania Wójtowicz wprowadziła nas w nastrój zadumy utworem  Adama Asnyka „Miejmy nadzieję”, ale ze względu na szczególny czas nie  mogło zabraknąć pokojowego akcentu. Na koniec akademii wszyscy z ogromnym wzruszeniem wysłuchali pięknej „Modlitwy o pokój” w wykonaniu pani od muzyki, Zofii Niećko.

Anna Bożek, Ewelina Żak, Paulina Kuroń

Skip to content