Podsumowanie Festynu Rodzinnego w SP9

W dniu 27 maja 2022 r. z inicjatywy grupy nauczycieli, dyrekcji szkoły i rodziców odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Mimo ogromnych obaw o pogodę aura nam sprzyjała, a nawet świeciło słońce. Celem imprezy była integracja środowiska lokalnego ze szkołą, promocja szkoły a także pomoc charytatywna dla Dawida Krupy. Podczas festynu był z nami Dawid wraz ze swoimi rodzicami, którzy byli bardzo zaangażowani w całe przedsięwzięcie. Po uroczystym rozpoczęciu festynu przez Pana Dyrektora Szkoły uczniowie przystąpili do szeregu rozgrywek i konkurencji sportowych. Dzieci rywalizowały ze sobą i zbierały cenne punkty, za które później zostały nagrodzone przez Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Mirosława Kapinosa i Kierownika Ds. Przedszkoli Panią Patrycję Mądry.
Uczestnicy mogli się sprawdzić w rzutach do bramki i do kosza, strzałach do bramki, żonglerce piłką, w skoku w dal z miejsca, w odbiciu piłeczki do tenisa stołowego i podbijaniu piłki do siatkówki sposobem górnym. Do konkurencji ustawiały się kolejki, a dzieci i nauczyciele świetnie się bawili. W tym samym czasie na parkingu szkolnym, pod czujnym okiem p. Bożeny Stryjnik i prezesa Automobilklubu Mieleckiego – Grzegorza Stryjskiego, odbył się egzamin czwartoklasistów na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego. W części praktycznej uczeń musiał m.in. wykonać slalom pomiędzy rozstawionymi na trasie pachołkami, przejechać w linii prostej, po łukach i na tzw. ósemce, dokonać nagłego zatrzymania na komendę i zatrzymać się w wyznaczonym miejscu. Wbrew ogromnym emocjom i stresowi wszyscy uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zdali egzamin. Równocześnie można było wziąć udział w loterii fantowej, posilić się słodkościami oraz kiełbaskami serwowanym przez Mikołajów na Motocyklach, przejechać się kabrioletem po ulicach Borku, zobaczyć z bliska wóz strażacki, policyjny oraz ambulans karetki pogotowia. Wiele emocji i zabawy sprawił mecz koszykówki uczniów i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Na koniec mogliśmy wszyscy podziwiać występ o krasnoludkach naszych Świetliczaków oraz pokaz tańca uczennicy z klasy 6b Igi Tyksińskiej z grupy tanecznej Gala. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w ogromnej i najmniejszej części przyczynili się do organizacji festynu, RODZICOM naszych uczniów za wspaniałe wypieki i dary na loterię fantową, Mikołajom na Motocyklach oraz naszym nauczycielom, pracownikom szkoły za pracę i zaangażowanie w czasie pikniku i Wam Kochani Uczniowie za czynny udział w zabawie i akcji charytatywnej. To dzięki Wam na ręce Rodziców Dawida przekażemy środki finansowe zebrane podczas festynu w kwocie 4255 zł, które pomogą ich synowi ciekawie spędzić wakacje. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób reprezentujących następujące firmy, dzięki którym mogliśmy zorganizować festyn:
Biuro Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu
Mikołaje na Motocyklach
A&K Hurt-Market
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu

Skip to content