„Świat na Was czeka” – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

Dnia 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22.

O godzinie 9:00 rozpoczęli swoją uroczystość uczniowie klas 1-3. Podczas tej akademii pan dyrektor Jacek Mleczko wręczył wyróżnienia uczniom klasy 3a oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Po części oficjalnej odbyła się cześć artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 2a pod opieką pani Jolanty Rajcy.

Uroczystość dla uczniów klas 4-8 rozpoczęła się o godzinie 10:00. Pierwszym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom i symboliczne przekazanie władzy nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Marice Kozik. Po odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrał dyrektor Jacek Mleczko. Pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, a następnie w towarzystwie pani wicedyrektor Agnieszki Torby wręczył dyplomy wzorowego ucznia, za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych, a także za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas: 7a i 7c oraz przedstawicieli uczniów kończących szkołę. Trochę z humorem, trochę z nostalgią siódmoklasiści podziękowali absolwentom za wspólnie spędzone lata, przypomnieli im najważniejsze chwile oraz życzyli sukcesów w dalszej drodze. Uczniowie klas ósmych żegnając się podziękowali nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Uroczystość zakończył występ Melanii Wójtowicz, która wraz z koleżankami zaśpiewała piosenkę „Do widzenia przyjaciele”. Po akademii uczniowie udali się do sal na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Uroczystość dla klas 4 – 8 przygotowali: Pani Zofia Niećko, Pani Anna Zając i Pan Andrzej Wilk.

Skip to content