Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu

6 września w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbyła się XI edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której patronuje Para Prezydencka. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców czytali wspólnie „Ballady i romanse”, czyli lekturę tegorocznego Narodowego Czytania. Wybór dzieła nie był przypadkowy – w tym roku przypada dwusetna rocznica wydania debiutanckiego tomiku Adama Mickiewicza, który umownie rozpoczął nową epokę w dziejach literatury, romantyzm. Publiczność usłyszała dwie ballady. „Świteziankę” przeczytali i zainscenizowali : dyrektor szkoły pan Jacek Mleczko, nauczyciele – panie: Ewa Bryła, Małgorzata Wesołowska, Anna Zając, Izabela Pietras oraz rodzice – panowie Mariusz Szęszoł i Karol Ziółko. Druga ballada wybrzmiała w wykonaniu uczniów klasy VIIb: Julii Krzystyniak, Mai Jabłońskiej, Karoliny Zając, Gabrieli Gawron, Leny Dymczyk, Patrycji Klaus i Wiktora Wlezienia.Akcja jest okazją do promowania czytelnictwa oraz zachęcania młodych ludzi do poznawania i zgłębiania literatury narodowej.

Red. Małgorzata Wesołowska

Skip to content