Sto lat Polsko!❣️

W naszej szkole rozpoczęliśmy już obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. We wtorkowy wieczór reprezentacja uczniów pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Małgorzaty Wesołowskiej wzięła udział w XIII edycji Dyktanda Niepodległościowego, którego organizatorem jest od lat II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Mielcu. Zmaganiom z ortografią towarzyszyła loteria nagród ufundowanych przez sponsorów. Całość miała formę radosnej zabawy i była formą upamiętnienia ważnej dla Polaków rocznicy.
A oto fragment tekstu (dla odważnych????):
„Piękna nasza Polska cała, piękna, żyzna i niemała” – śpiewało „Mazowsze”, przemierzając wzdłuż i wszerz polską ziemię. Można by rzec, że wojażowali chyżo pośród hucznych oklasków także poza rubieże ojczyzny…”.

Skip to content