Wycieczka klas ósmych do Rzeszowa

Dnia 18 listopada uczniowie klas 8b i 8c wybrali się na wycieczkę kulturalno – edukacyjną do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze „Maska”. Tam uczniowie obejrzeli spektakl w formie musicalu pt.: „Ballady i romanse”. Musical powstał na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse” oraz ludowych podań, które przedstawiono w sposób niebanalny i bardzo współczesny. Ta interpretacja podbiła serca młodzieży i opiekunów. Następnie w pogodnych nastrojach uczestnicy wycieczki wybrali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej miasta Rzeszowa. Ósmoklasiści nie tylko obejrzeli stare piwnice Rzeszowa, ale uczestniczyli też w interaktywnych grach i zabawach dotyczących historii miasta. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się multimedialne tablice związane z historią, na których uczniowie jako średniowieczna drużyna zdobywali punkty – dukaty. Na specjalnych pulpitach uczniowie mogli zaprojektować własny herb, a nawet zbudować dzwonnicę. Zwieńczeniem wycieczki był malowniczy spacer po rynku rzeszowskim w wirujących płatkach śniegu.

Opiekunami wycieczki były Panie: Anna Zając, Agnieszka Torba, Mirosława Kotula i Beata Gocoł.

Skip to content