Wycieczka do Fabryki Czekolady w Rzeszowie

W dniu 08.02.2023 r. klasy II A oraz II B wraz ze swoimi opiekunami: p. Joanną Durak, p. Agnieszką Kulik, p. Agnieszką Bieś oraz jednym rodzicem odwiedzili Fabrykę Czekolady w Rzeszowie. Miejsce pełne zapachu czekolady oraz atmosfery słodyczowej zabawy towarzyszyły nam od samego początku. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi czekolada, degustowały smak prawdziwych czekolad: białej, gorzkiej, mlecznej, różowej, z nawet z płatkami chilli…. Zobaczyły również prezentację 3 metrowego drzewa kakaowca, a na podstawie filmu edukacyjnego dowiedziały się gdzie znajdują się plantacje kakao i miejsca upraw, a także jak wygląda proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki.Dzieci zobaczyły również największą w Polsce fontannę czekolady, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Brały one również udział w warsztatach samodzielnego wykonywania tabliczki czekolady oraz lizaka, za które otrzymały pamiątkowy dyplom. Na koniec dzieci brały udział w quizie, a dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia, zakupionych słodkich pamiątek… To była bardzo miła wycieczka w urokliwe miejsce stworzone przez Mistrza Polski Cukierników pana Mirosława Pelczara.

Skip to content