Spotkanie z pielęgniarką z mieleckiego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu

Edukacja wczesnoszkolna w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu to nie tylko nauka czytania, pisania i liczenia. To również czas na zdobywanie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania oraz dbania o zdrowie własne oraz naszych najbliższych. Z tej okazji klasy II A oraz II B uczestniczyły w spotkaniu z panią Natalią – pielęgniarką z mieleckiego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, która opowiedziała uczniom na temat swojej pracy, wyjaśniła jak należy dbać o zdrowie, jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych dla naszego zdrowia (np. odmrożenie rąk, rany otwarte, zawał – jak wzywać pomocy), a także zaprezentowała im apteczkę pierwszej pomocy oraz odpowiadała na ich liczne pytania. Klasa II B uczestniczyła również w spotkaniu z panią Iloną Chmurą, która jest dietetykiem klinicznym w Bonne Sante. Przygotowała ona dla uczniów prelekcję na temat „Cukry w żywności”, podczas której przedstawiła uczniom produkty, w których najczęściej można spotkać duże ilości szkodliwego cukru. Poruszyła również kwestię dbania o zdrową aktywność ruchową. Oprócz części teoretycznej, uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach samodzielnego tworzenia zdrowych kanapek oraz sałatek, które następnie wspólnie degustowali. Uczniowie z uśmiechami na twarzy wręczali własnoręcznie wykonane laurki zarówno pani Natalii, jak i pani Ilonie – w podziękowaniu za odwiedziny i zdobytą naukę w sposób praktyczny
PS Pani Ilona przekazała również na ręce rodziców bezpłatny e-book z przepisami na zdrowe śniadania dla uczniów oraz voucher na bezpłatne badanie w gabinecie dietetycznym, za co bardzo dziękujemy!
Koordynator akcji: Agnieszka Bieś oraz Agnieszka Kulik

Skip to content