Klasy VII-e w KRÓLEWSKIM MIEŚCIE KRAKOWIE

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klas siódmych udali się na wycieczkę autokarową do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie pełni refleksji i zadumy na długo zapamiętają tę smutną lekcję historii gdzie „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie.  Po krótkim odpoczynku, posiłku i chwili oddechu rozpoczęliśmy spacer z panią przewodnik Drogą Królewską. Wyruszyliśmy z Rynku Głównego spod pomnika Adama Mickiewicza ulicą Grodzką i Kanoniczną na wzgórze Wawelskie. Byliśmy w Dzielnicy Uniwersyteckiej – Collegium Maius, najstarszym budynku Akademii Krakowskiej. Na ulicy Franciszkańskiej ze słynnym Pałacem Biskupim i “Oknem Papieskim”. Przy Grodzkiej zobaczyliśmy wieże romańskiego kościoła św. Andrzeja oraz barokowy kościół św. Piotra i Pawła, z charakterystycznymi posągami apostołów. Następnie podziwialiśmy piękny widok ze wzgórza Wawelskiego, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o znajdującym się tam zamku i gotyckiej katedrze z renesansową kaplicą Zygmuntowską – przykrytą złotą kopuła. Pożegnaliśmy się jeszcze ze słynnym smokiem wawelski. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy autokarem do Mielca. Bogaty i różnorodny program wyjazdu sprawił, że wycieczka wszystkim się podobała i na długo zapadnie w pamięci.
Opiekunowie wycieczki: Izabela Pietras, Ewelina Żak, Paulina Kuroń
i dyrektor Jacek Mleczko

Skip to content