„Przerwa na czytanie – bicie rokordu w czytaniu na przerwie”

W dniu 31 października 2023r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rokordu w czytaniu na przerwie”, której koordynatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a patronat honorowy objęłam.in.Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji było uświadomienie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.

 Na terenie całej szkoły przygotowano kąciki oznaczone logo akcji. Podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali książki wypożyczone z biblioteki lub przyniesione z domu. Wśród czytających była również pani wicedyrektor Agnieszka Torba, nauczyciele, wychowawcy świetlicy oraz bibliotekarze.

Ostateczne wyniki z bicia rekordu będą podane 10 grudnia 2023r. przez koordynatora – Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Liczymy, że razem z innymi szkołami, które włączyły się do tej akcji, uda się nam pobić zeszłoroczny rekord.

Opr. Ewa Pietruszka, Agnieszka Bieś

Skip to content