„Tuwim na wesoło”

W dniu 16 listopada 2023r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie  przygotowane przez bibliotekę szkolną przy współpracy świetlicy szkolnej. Scenariusz oparty był na wierszu Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, w związku z realizacją projektu edukacyjnego „Tuwimowo” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Występ uświetnił swoją obecnością nasz dyrektor, pan Jacek Mleczko oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Artystyczna Ósemeczka” w Mielcu wraz z wychowawczynią, panią Anną Bekier. W rolę głównych bohaterów wcielili się uczniowie klasy 3a oraz 3b uczęszczający na świetlicę szkolną, którzy w kolorowych strojach i przy wesołej muzyce przybliżyli zebranym twórczość Tuwima. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, a na koniec młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Opracowała: Ewa Pietruszka

Skip to content