Podsumowanie realizacji projektów edukacyjnych w klasie drugiej i trzeciej

„Jak zatrzymać ulotne chwile” to projekt edukacyjny realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przez uczniów klasy  drugiej. W związku z tym,  dzieci zapoznały się z przygodami pluszowego misia na podstawie  książki Janiny Porazińskiej pt. „Pamiętnik Czarnego Noska”, a także pracą redaktora i zasadami tworzenia pisemnych wypowiedzi użytkowych. Końcową fazą projektu było wykonanie kolorowych ilustracji adekwatnych do treści książki, a następnie wykorzystanie ich do przestawienia w formie teatrzyku kamishibai. Natomiast projekt dedykowany trzecioklasistom pod hasłem „Podróże małe i duże” opierał się na książce Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”, która popularyzuje postać niezwykłego polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka. Jest to przykład niestrudzonego odkrywcy, który rowerem przemierzył całą Afrykę. W związku z tym, dzieci wykonały prace plastyczne w formie lapbooka, gdzie zamieściły wszystkie najistotniejsze informacje o podróżniku, ale także w bardzo pomysłowy sposób ukazały  piękno i egzotykę afrykańskiego lądu. Ostatnim etapem projektu był konkurs pięknego czytania wybranego fragmentu książki, przeznaczony dla chętnych uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy za współpracę wychowawczyniom, pani Dorocie Witkowskiej, pani Jolancie Rajcy oraz pani Agnieszce Kulig

Opracowała Ewa Pietruszka

Skip to content