Projekt edukacyjny „Historia nie musi być nudna” w klasie V podsumowany

W ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0  uczniowie   klasy piątej zmierzyli się  z projektem edukacyjnym „Historia nie musi być nudna”, dzięki czemu dowiedzieli się jaka jest różnica między literaturą popularnonaukową, a beletrystyką historyczną. Zaznajomili się również z najnowszymi nabytkami biblioteki szkolnej, które poświęcone są historii Polski mi.in.: „Powstanie warszawskie” – komiks paragrafowy wydany przez IPN, „Dobrochna wstawaj!” czy „Dziewczyny z Syberii”. W nawiązaniu do hasła projektu uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Wielcy Polacy w krzywym zwierciadle”, który zakładał przedstawienie wybitnych postaci historycznych w zabawny, ale realistyczny sposób. Wystawkę prac plastycznych można podziwiać w bibliotece szkolnej. Twórcy najciekawszych prac zostali nagrodzeni.

Serdecznie dziękujemy za współpracę wychowawcy, a w szczególności nauczycielowi historii  panu Dariuszowi Momotowi, który koordynował pracę uczniów.

Opracowała Ewa Pietruszka

Skip to content