Zdrowo jeść – czyli co i jak?

W tym tygodniu uczennice klasy VII a: Joanna Łapa, Gabriela Surman i Aleksandra Sokół prowadziły lekcję o zdrowym odżywianiu dla uczniów klas trzecich i czwartych naszej szkoły. Zajęcia te były podsumowaniem projektu edukacyjnego z biologii pt. „Już wiem, że zdrowo jem”, którego koordynatorem jest Pani Anna Zając. W czasie spotkania siódmoklasistki przedstawiły piramidę zdrowego żywienia oraz najważniejsze zalecenia żywieniowe dla dzieci w wieku szkolnym. Wskazywały, które produkty należy wybierać, aby dostarczyć organizmowi jak najwięcej cennych składników oraz określały co oznacza porcja np. 200 kalorii. Nie zabrakło także przestróg i praktycznych wskazówek. Uczennice mówiły o pułapkach żywieniowych, na które narażone są dzieci i źródłach tzw. „pustych kalorii”. Na koniec zajęć uczniowie młodszych klas sprawdzili swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, odpowiadając na pytania prelegentek. Po wspólnych zajęciach mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą świadomi, jaki wpływ na ich zdrowie ma prawidłowe żywienie.

Oprac. Pani Anna Zając

Skip to content