„Kopciuszek” w języku angielskim w SP 9

Dzisiaj nasi goście z „zerówki” oraz klas 1 – 3 obejrzeli przedstawienie Kopciuszka w języku angielskim pt. „Cinderella”. W role bajkowych bohaterów wcielili się uczniowie klas 5a i 6b, którzy zabrali młodszych kolegów do domu Lorda Bazyla i Lady Sybill. Tam widzowie podglądali ich przy śniadaniu i codziennych czynnościach Kopciuszka (Zosia Działo). Następnie Wróżka Chrzestna (Ola Wąż) przeniosła widownię do pałacu na bal. Szczęśliwy finał bajki, jak wiemy, to ślub Kopciuszka z księciem (Gabryś Kuduk). W pozostałych rolach wystąpili: Patrycja Kurtyka (narrator), Wiktoria Śledź (macocha), Kacper Grębosz (tata Kopciuszka), Ola Zając i Karolinka Krempa (siostry Kopciuszka), Mikołaj Mrozik (listonosz), Ada Tyksinska i Laura Kołeczek (myszki).

Przedstawienie przygotowały Panie Agnieszka Łącz i Anna Kołc.

Skip to content