Integracja klas czwartych w Łańcucie i Rzeszowie

Dnia 29 maja uczniowie klas czwartych naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Łańcuta i Rzeszowa. Czwartoklasiści zwiedzili zamek rodzin Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, gdzie poznali życie polskich magnatów począwszy od XVII wieku. Piękne wyposażenie pałacowe, pomieszczenia mieszkalne, meble, obrazy, stroje, rzeźby oraz rzeczy codziennego użytku zachwycały zwiedzających. Uczniowie poznali wspaniałą kolekcję dawnych pojazdów konnych: karety, bryczki, powozy, breki, sanie, które stanowią jeden z najwspanialszych zbiorów na świecie. Następnie w pogodnych nastrojach uczestnicy wycieczki wybrali się na zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej miasta Rzeszowa. Uczniowie nie tylko obejrzeli stare piwnice Rzeszowa, ale uczestniczyli też w interaktywnych grach i zabawach dotyczących historii miasta. Na specjalnych pulpitach uczniowie mogli zaprojektować własny herb a nawet zbudować dzwonnicę. Wspólnie spędzony czas był doskonałą formą aktywnego wypoczynku i możliwością budowania relacji rówieśniczych. Opiekunami wycieczki byli: pani Beata Gocoł, pani Anna Zając i pan Dariusz Momot.

Skip to content