Miasto Mielec i cała Polska głosuje na LIPĘ ŚW. NEPOMUCENA z Dulczy Wielkiej!!!

Szanowni Państwo !

W imieniu Pana Prezydenta Jacka Wiśniewskiego zachęcam wszystkich do udziału w głosowaniu na Europejskie Drzewo Roku 2021 i oddanie głosu na Lipę św. Nepomucena z Dulczy Wielkiej.  

Jak już informowaliśmy lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski reprezentuje Polskę w Konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2021.

Konkurs już się rozpoczął i potrwa przez cały luty (głosowanie aktywne będzie do dnia 28 lutego). Oprócz naszej lipy wśród finalistów znalazło się jeszcze 13 drzew z: Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa.

W konkursie na polskie Drzewo roku lipa z Dulczy zdobyła rekordową liczbę 15 346 głosów, w pokonanym polu zostawiając wiele pięknych okazów drzew z całej Polski. To świetny wynik, ale obecnie wyzwanie w rywalizacji z całą Europą jest zdecydowanie większe.  

W pierwszych trzech tygodniach będzie widać liczbę głosów oddanych na poszczególne drzewa, w ostatnim tygodniu już nie. Aby głos został zaliczony, należy zagłosować na dwa drzewa spośród 14 finalistów.

Głosujcie wszyscy na lipę św. Jana Nepomucena i jeszcze jedno z konkurencyjnych drzew. Przez pierwsze trzy tygodnie, gdy widać będzie liczbę głosów, wybierajcie jako drugie drzewo to z najmniejszą liczbą głosów!

Jak do tej pory nasza lipa uzyskała ponad 19 000 głosów i zajmuje czwarte miejsce. Nasz udział w głosowaniu może to zmienić!   

Pamiętajmy, że można głosować tylko raz z jednego adresu e-mail w trakcie całego konkursu.

Wystarczy wejść na www.treeoftheyear.org i zagłosować na lipę św. Jana Nepomucena oraz inne konkurencyjne drzewo.

 Głosowanie będzie aktywne do 28 lutego. Zagłosuj na lipę św. Jana Nepomucena, namów innych, a oni niech namówią kolejne osoby. Zdobycie tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2021 byłoby znakomitą promocją powiatu mieleckiego i Mielca na całą Europę.

Instrukcję jak należy głosować znajdziecie tutaj:

https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/jak-glosowac-tlumaczymy-krok-po-kroku-1539.html

Skip to content