Historia

Szkoła istnieje od roku szkolnego 1985/86, kiedy to gościnnie zajmowała pomieszczenie w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Funkcję dyrektora pełniła od początku istnienia placówki do roku szkolnego 1999/2000 pani mgr Alina Stanisławska. W roku inauguracyjnym „dziewiątki” uczyło się w niej 460 uczniów w klasach 5-6 i pracowało 16 nauczycieli: Maria Adamczyk, Ewa Basiak, Bogusława Kowal, Zofia Knap, Krystyna Maruniak, Zofia Niećko, Wojciech Nieściór, Wiesława Papież, Romana Rżany, Maria Skrzypczak, Danuta Szady, Zdzisława Węgrzyn, Bożena Zięba. W roku szkolnym1986/87 placówce oddano do użytku jeden segment z 15 nowocześnie wyposażonymi salami w nowym budynku przy ul. Drzewieckiego. 21 listopada 1986 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. W roku następnym uczyło się w niej 1230 uczniów w 38 oddziałach, w tym – 4 przedszkolne i „zerówka”. 1 czerwca 1990 roku nastąpiło uroczyste nadanie szkole imienia Wł. Jasińskiego – „Jędrusia” i wręczenie sztandaru. Budynek szkolny mieści się przy ulicy Drzewieckiego na Osiedlu Lotników w Mielcu. Nasze miasto jest położone nad rzeką Wisłoką – prawym dopływem Wisły, w odległości 60 km od Rzeszowa . Mielec chlubi się ponad 500-letnią historią. Jest siedzibą powiatu mieleckiego, który ze 136 tysiącami mieszkańców w dwóch miastach i ośmiu gminach wiejskich zajmuje drugie miejsce w województwie podkarpackim (za powiatem grodzkim w Rzeszowie). Pod względem liczby ludności miasto Mielec (65000) znajduje się na 4 miejscu w woj. podkarpackim – po Rzeszowie, Stalowej Woli i Przemyślu. Specjalna Strefa Ekonomiczna „EURO-PARK MIELEC” zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA jest liderem inwestycyjnym województwa podkarpackiego i liczy się w Polsce. Mielec jest znaczącym ośrodkiem przemysłowo-kulturalnym w Polsce południowo-wschodniej. Znajduje się tu lotnisko zdolne przyjąć nawet największe samoloty świata. Dzięki założeniu Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania z siedzibą w Mielcu, która zainaugurowała działalność dydaktyczno-naukową w 1999 roku, Mielec dołączył do grona miast akademickich.