Mielec nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd

Miasto Mielec zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za „Program profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca na lata 2018-2019”.

W Polsce od 2000 roku realizowane są Narodowe Programy Zwalczania Chorób Nowotworowych, w ramach których realizowane są Programy badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Jednakże w Mielcu nie ma ośrodka wykonującego badania przesiewowe w ramach ww. Programu (najbliżej zlokalizowane ośrodki znajdują się w Rzeszowie, Tarnobrzegu). Wobec tego „Program profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca” finansowany przez samorząd poszerzył ofertę badań profilaktycznych realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Wprowadzenie ww. programu zwiększyło dostępność do skutecznej profilaktyki.

Link do głosowania : https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2021,94/miasto-milec,3004/

Skip to content