Pasowanie na czytelnika

Dnia 21 listopada 2022r.  w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla pierwszoklasistów był to kolejny ważny dzień, gdyż wszyscy dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów  do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie uświetniła obecność wicedyrektora szkoły pani Agnieszki Torby, a także  wychowawczyni pani Doroty Witkowskiej.

Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy 2a, 3a, 3b, którzy uczęszczają na świetlicę i chętnie podejmują współpracę z biblioteką przygotowali przedstawienie  pt. ,,W świecie bajek”. Wydarzenie wpisało się w obchody listopada jako miesiąca związanego z  Dniem Postaci z Bajek.

Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i  jak z nich właściwie korzystać. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po którym zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

Opr. Ewa Pietruszka

Skip to content