Wycieczka klas VIII do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

W piątek 21 kwietnia uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu udali się na wycieczkę autokarową do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu. Nie była to typowa wycieczka szkolna, gdyż uczniowie odwiedzili największy cmentarz świata, poznali jedno z najsmutniejszych miejsc przepełnione ludzką tragedią, barbarzyństwem, nienawiścią i upadkiem człowieczeństwa. Zobaczyli z bliska, czym była wojna i jaką cenę płacili i wciąż płacą za nią narody. Nasi uczniowie w refleksji i zadumie zobaczyli Miejsce Pamięci, baraki, rampę, ubrania, cele, zdjęcia, krematorium i inne smutne pamiątki obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Każdy z nas zapamięta tą lekcję historii i miejsce, gdzie „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.Opiekunowie wycieczki : B. Gocoł, I. Pietras, A. Wilk, A. Zając.

Skip to content