Aktywny czas, wspaniały czas!

„Świętokrzyskie czaruje” – to hasło przewodnie wycieczki, w której 5 października uczestniczyli uczniowie klasy IV b i V a. Wraz z opiekunkami: panią Anną Zając i panią Beatą Gocoł uczniowie wyjechali z samego rana do Nowej Słupi, a stamtąd malowniczym leśnym szlakiem powędrowali na Łysą Górę. Po dotarciu do celu uczestnicy wycieczki zwiedzili klasztor Benedyktynów z Sanktuarium Świętego Krzyża i Bazyliką Świętej Trójcy. Następnie przeszli na platformę widokową na szczycie Łysej Góry, skąd podziwiali panoramę okolic oraz zobaczyli skalne rumowisko tzw. gołoborze, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich. W drodze powrotnej czwartoklasiści zwiedzili położony w powiecie opatowskim Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, którego historia powstania sięga I połowy XVII wieku. Uczestnicy wycieczki poznali historię tego zamku, jak również usłyszeli wiele ciekawostek z nim związanych. Pogoda i humory w czasie wycieczki dopisały, a wspólnie spędzony czas był doskonałą formą aktywnego wypoczynku i możliwością budowania relacji rówieśniczych.

Dziękujemy Alternatywa Travel za wspólnie spędzony czas.

Skip to content