Sukces Naszych Matematyków

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się „Mała Biesiada Matematyczna” dla uczniów klas VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Iga Tyksińska VIIIB, Patryk Skop VIIIa, Mikołaj Pikul VIIIcm i Kamil Ratuszniak VIIIcm.

Uczniowie pracując w grupie zdobyli I miejsce w rozwiązywaniu 19 zadań i III w konkurencji „Quiz matematyczno – fizyczny” przygotowanym w aplikacji Kahoot. Matematyczne rozgrywki, prowadzone były pomiędzy reprezentantami 13 szkół powiatu mieleckiego, wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Podczas przerwy między rozgrywkami uczniowie ze szkół partnerskich w ramach wymiany międzykulturowej Programu AFS Polska opowiadali o lekcjach matematyki w ich krajach między innymi Japonii, Włoszech, Argentynie i Boliwii.

Wielkie Gratulacje dla naszych MATEMATYKÓW.

Opracowała: Paulina Kuroń

Skip to content