ELIMINACJE MIEJSKIE Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2024

26 kwietnia 2024 roku, na terenie naszej szkoły odbyły się eliminacje miejskie do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu był Automobilklub Mielecki, Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” w Mielcu i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. W rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z mieleckich szkół podstawowych – pięć w młodszej grupie wiekowej i siedem w grupie uczniów starszych. Uczestnicy zmagali się z dwiema konkurencjami praktycznymi – jazdą po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz z testem wiedzy teoretycznej, składającym się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Punktowana była również umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowaniem uczniów do Turnieju zajęli się nauczyciele techniki i edukacji dla bezpieczeństwa poszczególnych szkół. W naszej Szkole była to Pani Kamila Starzyk-Staniszewska i Pan Marcin Babiński. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. W grupie młodsze zwyciężyła nasza Szkoła (uczniowie klas IV-VI) w składzie: Aleksandra Zając, Nikola Kita, Maciej Skwirut i Wiktor Boroński.W grupie starszej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 12 im. Henryka Sienkiewicza w Mielcu.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach! A etap powiatowy Turnieju odbędzie się już 10 maja, również na terenie SP 9 w Mielcu.

Oprac. Pani Kamila Starzyk-Staniszewska

Skip to content