Po偶egnanie… 馃枻馃枻馃枻

28 sierpnia 2024 r. spo艂eczno艣膰 Szko艂y Podstawowej nr 9 w Mielcu (nauczyciele, uczniowie, pracownicy obs艂ugi, administracji, rodzice i emeryci) wzi臋艂a udzia艂 w ostatnim po偶egnaniu Pana Dyrektora Jacka Mleczki. W naszym imieniu s艂owa podzi臋kowania wyg艂osi艂a Pani Wicedyrektor Agnieszka Torba:

Panie Dyrektorze, Jacku!
Nie s膮dzi艂am, 偶e przyjdzie mi zabiera膰 g艂os w takich okoliczno艣ciach, ale niestety 偶ycie pisze czasami bardzo smutne scenariusze. Dziwne miejsce te偶 wybra艂e艣 sobie na spotkanie, na ostatni膮 Rad臋 Pedagogiczn膮. Jeste艣my tu bardzo licznie, by towarzyszy膰 Ci w ostatniej drodze: stawili si臋 nie tylko nauczyciele „Dziewi膮tki”, ale tak偶e pracownicy obs艂ugi, administracji, uczniowie i聽 rodzice. Ci膮gle nie mo偶emy uwierzy膰, 偶e odszed艂e艣 tak niespodziewanie i szybko. Zapewnia艂e艣 nas, 偶e walczysz, nie poddajesz si臋, a my byli艣my przekonani, 偶e jeste艣 niez艂omnym wojownikiem, kt贸ry pokona chorob臋. Wierzyli艣my, 偶e si臋 uda, 偶e spotkamy si臋 wraz z pocz膮tkiem nowego roku szkolnego. Choroba okaza艂a si臋 okrutna i silniejsza. Tracimy w Tobie wspieraj膮cego i m膮drego Dyrektora, kt贸ry przyszed艂 do naszej szko艂y z odwag膮 i wizj膮. W czasie wielu聽 rozm贸w z nami podkre艣la艂e艣, 偶e praca nauczyciela to s艂u偶ba, 偶e trzeba pracowa膰 z sercem i oddaniem. By艂e艣 偶yczliwy, otwarty, uczynny i po prostu ludzki. Mieli艣my聽 w Tobie wsparcie i czuli艣my si臋 doceniani. Nieustannie troszczy艂e艣 si臋聽 o sprawy szko艂y, mia艂e艣 mn贸stwo plan贸w i m贸wi艂e艣, 偶e tyle jeszcze jest pi臋knych rzeczy do zrobienia. Pasjonowa艂e艣 si臋 histori膮, by艂e艣 wra偶liwy na sztuk臋, muzyk臋 i niezwykle wyczulony na s艂owo. B臋dziemy wspomina膰 Twoje poczucie humoru, 偶art, kt贸ry potrafi艂 roz艂adowa膰 najbardziej napi臋t膮 sytuacj臋.聽W sprawach trudnych zawsze mogli艣my liczy膰 na Twoje rozwa偶ne s艂owo, rad臋. B臋dzie nam聽 Ciebie bardzo brakowa艂o, bo we wsp贸lnej pracy rozumieli艣my si臋 wyj膮tkowo. Nie zapomnimy o Tobie, b臋dziemy Ci臋 wspomina膰 i nosi膰 w swoich sercach. Pozostaniesz w naszej pami臋ci jako cz艂owiek, dla kt贸rego nie by艂o rzeczy niemo偶liwych, oddany szkole, uczniom, pracownikom. To, co zostawiasz po sobie jednoznacznie 艣wiadczy o tym, 偶e da艂e艣 rad臋 i wykona艂e艣 zadanie. W ten sierpniowy dzie艅 偶egnamy Ci臋, ale pami臋膰 o Tobie b臋dzie 偶ywa. Spoczywaj w pokoju.

*Zdj臋cia dzi臋ki uprzejmo艣ci Biura Promocji i Sportu Urz臋du Miejskiego w Mielcu