• Zapisy do klasy I

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” w Mielcu Ogłasza zapisy na rok szkolny 2021/2022 do klasy I

 • 23 luty – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

  Depresja to nie gorszy dzień, nie lenistwo, nie słabsze samopoczucie. Niestety dość powszechny jest mit, że jest to choroba występująca wyłącznie u dorosłych. „Nastolatek nie ma depresji, to prawdopodobnie burza hormonalna”, „Depresja u dziecka? Nie… To nie dotyczy dzieci”. Nic bardziej mylnego. Z roku na rok coraz więcej nastolatków i dzieci zapada na depresję. Liczba rośnie, a wiek zachorowalności spada. Czas ma tutaj znaczenie – wczesne rozpoznanie i diagnoza to szansa na skrócenie cierpienia naszego dziecka. Podstawą pomocy dziecku zmagającemu się z depresją, jest rozpoznanie, że jest… chore. Brzmi prosto, jednak to nie takie proste. To choroba, która u dwóch osób w tym samym wieku, tej samej płci może przebiegać…

 • Dokarmiamy ptaki

  Tegoroczna zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą Świetliczaków na pewno łatwiej ją przetrwają. Na zajęciach świetlicowych dzieci zaznajomiły się z tematyką dokarmiania zwierząt w czasie zimy. Wykorzystując biodegradowalne i ekologiczne materiały, stworzyły kreatywne karmniki dla ptaków z naturalnego pożywienia, takiego jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych, orzechy, owoce. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radości.

 • Miasto Mielec i cała Polska głosuje na LIPĘ ŚW. NEPOMUCENA z Dulczy Wielkiej!!!

  Szanowni Państwo ! W imieniu Pana Prezydenta Jacka Wiśniewskiego zachęcam wszystkich do udziału w głosowaniu na Europejskie Drzewo Roku 2021 i oddanie głosu na Lipę św. Nepomucena z Dulczy Wielkiej.   Jak już informowaliśmy lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski reprezentuje Polskę w Konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Konkurs już się rozpoczął i potrwa przez cały luty (głosowanie aktywne będzie do dnia 28 lutego). Oprócz naszej lipy wśród finalistów znalazło się jeszcze 13 drzew z: Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa. W konkursie na polskie Drzewo roku lipa z Dulczy zdobyła rekordową…

 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

  Próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się stacjonarnie w szkole od 17 do 19 lutego 2021 . Uczniowie klas 8 będą mieć pierwsze trzy lekcje online a następnie zostaną zwolnieni aby mogli dotrzeć do szkoły na godzinę 12:00.(Zbiórka w szkole godzina 11:45) WYKAZ SAL NA PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

 • Zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na nowy semestr letni 2021 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online. W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live. Mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze w minionym semestrze, postanowiliśmy utrzymać te formę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach:…

 • Projekt „Otwarte Drzwi

  Szanowni Państwo! Uprzejmie zawiadamiamy o realizacji projektu ,,Otwarte Drzwi” –  akcji informacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, podejmowanej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 22.02.2021 r. do 26.02.2021 r.  Akcja adresowana jest do: osób doświadczające przemocy w rodzinie, osób stosujące przemoc w rodzinie, świadków przemocy w rodzinie, osób posiadających wiedzę o przypadkach występowania przemocy w rodzinie oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta Mielca. W ramach akcji od poniedziałku do piątku osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji specjalistów posiadających kompetencje  i doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej. Na potrzeby realizacji projektu zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w…

 • Szczepienia przeciwko COVID-19

  #SzczepimySię– w drugim tygodniu lutego rozpoczynamy szczepienia nauczycieli Dzięki staraniom Ministerstwa Edukacji i Nauki rząd podjął decyzję, że już w drugim tygodniu lutego br. rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach. Tempo szczepień będzie zależało od dostaw preparatów do Polski. Zależy nam, aby nauczyciele zostali w miarę możliwości jak najszybciej zaszczepieni, co pozwoli na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Którzy nauczyciele będą objęci szczepieniami w pierwszej kolejności? W pierwszej grupie będą to: – nauczyciele wychowania przedszkolnego, – osoby zatrudnione…

 • WALENTYNKI 2021

  Jak wszyscy wiemy 14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych ♥️❤️♥️– walentynki. Tego dnia nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby  wyznają, jak wiele dla siebie znaczą. Ze względu na pandemię nie możemy jak co roku zorganizować tradycyjnej poczty walentynkowej ????. Nie zapominamy jednak o tym ważnym dniu i działamy w rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć. A zatem: piątek 12 lutego ogłaszamy Dniem Koloru Czerwonego. Ubierzcie się na kolor miłości lub zaakcentujcie ten dzień gadżetem w postaci np.: ♥️. Kreatywność mile widziana! A my w prezencie walentynkowym dedykujemy całej społeczności szkolnej, Rodzicom oraz wszystkim przyjaciołom szkoły filmik, w którym nasi uczniowie podejmują próbę odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy kochać?…

 • „Mistrz wymowy”

  Dnia 8.02 w świetlicy szkolnej odbył się konkurs logopedyczny „ Mistrz wymowy”. Zwycięzcą został Maciej Skwirut z klasy III a. Drugie miejsce zajął Dawid Bujak.

Skip to content