Alpaki oswojone

Uczniowie klasy I a i klasy II a odwiedzili „Ranczo Alpaka” w Woli Baranowskiej, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Mogli zobaczyć wielbłądy, kangury czy dumne pawie, ale największą frajdę sprawiło dzieciom spotkanie z alpakami, ponieważ mogły je karmić, głaskać, a niektóre zwierzęta nawet chętnie pozowały do zdjęć. Korzystając z pięknej pogody pani animatorka zorganizowała zabawy na świeżym powietrzu dla wszystkich uczestników wycieczki. Był też czas na posiłek i zabawy na placu zabaw. Na koniec każdy samodzielne ozdobił drewnianą alpakę, wykorzystując do tego naturalną wełnę, pozyskaną oczywiście z alpak. Opiekę podczas wycieczki zapewniły wychowawczynie, Pani Urszula Juras i Pani Ewa Pietruszka.

Opracowała Pani Ewa Pietruszka