Świetlicowe propozycje spędzania czasu wolnego

Drogie Dzieci,

Zbliżają się Święta Wielkanocne… Z pewnością czekacie na nie, tak jak my – Wasze panie ze świetlicy

Dziś mamy dla Was bardzo fajne zabawy związane z przygotowaniami do Świąt.

Na początek zapraszamy Was do oglądnięcia jak w naszym kraju obchodzi się Wielkanoc – https://www.youtube.com/watch?v=4AruqaTpljM

Wiemy, że bardzo lubicie prace plastyczne. W tym tygodniu chcemy zachęcić Was do wykonania bardzo ładnej kartki świątecznej. Może narysujecie koszyczek wielkanocny,  a może króliczka? Wasza wyobraźnia na pewno podpowie Wam super pomysły! Pamiętajcie tylko o tym, aby Wasze kartki zawierały życzenia świąteczne. Podpiszcie się i podarujcie kartkę komuś, kto jest dla Was bardzo ważny i bliski, a może samotnemu sąsiadowi, którego nikt w tym roku nie będzie mógł odwiedzić w Święta? Pomyślcie o tym.

Zaproście też proszę Rodziców do wspólnej zabawy przyrodniczo-badawczej pt. „Wielkanocny królik z rzeżuchą”. Czy ktoś z Was wie, jak wysiać rzeżuchę? A kto potrafi zrobić to tak, jak my?

Przygotujcie sobie:

– druciki kreatywne (najlepiej brązowe lub szare)
– mazaki
– nożyczki
– watę lub płatki kosmetyczne
–  nasiona (ziarenka) rzeżuchy
– słoik (najlepiej gdyby był szerszy)
– „ruchome oczka” (jeśli ich nie macie to narysujecie je mazakiem lub zrobicie z kolorowego papieru)

Co teraz robimy?

Łączymy dwa druciki kreatywne – skręcając ich końce ze sobą. Owijamy nimi górną część słoika i formujemy kształt uszu królika.

Następnie naklejamy ruchome oczka lub rysujemy je mazakiem, a także wąsy i nosek.

W słoiku układamy bardzo grubą warstwę waty lub dużą ilość podartych płatków kosmetycznych, aż wypełni Wam się prawie cały słoik. Teraz sypiemy nasiona (ziarenka) rzeżuchy i zalewamy wodą. Codziennie sprawdzajcie co dzieję się w Waszych „królikowych słoikach” i pamiętajcie aby bardzo często dolewać wody.

Po kilku dniach (około czterech) Wasze „króliki” powinny mieć super „fryzurę” powstałą z rzeżuchy: https://miastodzieci.pl/wp-content/uploads/2020/04/krolik.jpg

Życzymy Wam oraz Waszym Rodzinom Wesołych Świąt oraz dobrej zabawy!

Panie ze świetlicy

Skip to content