„Podsumowanie akcji Ekophone”

Dziś dobiegła końca XVII edycja ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Akcja polegała na zebraniu przez Samorząd Uczniowski wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii oraz nawiązywała do jesienią akcji „Sprzątania Świata”. Zebrane przez nas telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Śmiało można stwierdzić, że akcja zakończyła się sukcesem ponieważ wspólnie udało nam się zebrać aż 41 kg telefonów a tym samym pomóc innym w potrzebie. W zbiórkę włączyło się bardzo dużo uczniów jak i nauczycieli. Koordynatorem tegorocznej edycji była Pani Bernadeta Łaz we współpracy z Panią Agnieszką Łącz. Ogromny wkład w akcję miała również Pani Paulina Kuroń oraz Pani Anna Bożek, za co z całego serca dziękujemy.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy za ekologiczną postawę i liczymy na dalsze zaangażowanie w wiosennej edycji tej akcji.

Red. Bernadeta Łaz

Skip to content