II Marsz Biało-Czerwony SP9

Dzisiaj (10.11.2022) odbyło się w naszej szkole radosne świętowanie 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Marsz Biało-Czerwony, który odbył się po raz drugi rozpoczął się od odśpiewania „Roty”. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Pani Adriana Miłoś, dyrekcja szkoły, przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Szęszoł oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. W radosnym nastroju przemaszerowaliśmy pod Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie odśpiewaliśmy hymn państwowy i uczciliśmy pamięć walczących o niepodległość zapalając symboliczny znicz. W trakcie wydarzenia odbył się konkurs patriotyczny pod hasłem „Moja klasa świętuje niepodległość”, w którym główną nagrodą był biało-czerwony tort niepodległościowy.

Koordynatorem całej uroczystości była Pani Izabela Pietras.

Skip to content