Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji 4 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) wszyscy dołączamy do akcji „Zaświeć się na niebiesko”. Wszystkich Uczniów oraz Nauczycieli bardzo prosimy o wyraz solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniem ze spektrum autyzmu poprzez ubranie się tego dnia na niebiesko. Będzie nam również miło, jeśli pod naszym postem jako komentarz dodacie niebieskie puzzle, bo razem układają się one w całość, tak jak w spektrum autyzmu: z poszczególnych części sfer problematycznych dla chorego tworzy się całość obrazu tego właśnie zaburzenia.

Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. To zaś przekłada się na problemy z komunikacją, nawiązywaniem relacji, nieprawidłowym odbiorem emocji drugiej osoby oraz innym postrzeganiem świata. Nie jest ono ani lepsze ani gorsze od naszego spojrzenia na świat…. Jest po prostu wyjątkowe!!!

Uczniów klas I-III prosimy o zapoznanie się bajką edukacyjną pt. „Jaś i niebieskie motyle”

https://www.youtube.com/watch?v=bBWel0S7J6Y

Uczniów klas IV-VIII prosimy o zapoznanie się z filmikiem edukacyjnym  https://www.youtube.com/watch?v=RynrdZwYDso

Pamiętajcie… nie bądźmy obojętni i 4 kwietnia wszyscy zaświećmy się naszym strojem na niebiesko!!!

Koordynatorzy akcji: A. Bieś, B. Gocoł, E. Komońska, M. Kotula, M. Mioduna, I. Pietras, T. Smoleń, E. Żak

Skip to content