Podsumowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Kochani, w poniedziałek (04.04.2022 r.) znów w naszej Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu zrobiło się niebiesko… :):):)

Oczywiście nie bujaliśmy w niebieskich obłokach, lecz wspólnie zwiększaliśmy świadomość społeczną na temat autyzmu.

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z filmikami edukacyjnymi na temat tego rodzaju niepełnosprawności, dowiedzieli się o odmiennych możliwościach oraz odmiennych potrzebach tych osób, a następnie zastanawiali się nad tym, w jaki sposób oni sami mogą im na co dzień pomagać.

Wyrazem naszej solidarności i tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu były niebieskie stroje wszystkich Uczniów, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły, a także niebieskie motyle, które już z samego rana wyfrunęły po całej szkole…

Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu bardzo chętnie dołączyła do akcji z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, bo u nas nigdy nie zapomina się o osobach niepełnosprawnych, zawsze jesteśmy otwarci na potrzeby drugiego człowieka i wspólnie okazujemy szacunek WSZYSTKIM….

Wyjątkowi są ci, którzy widzą świat inaczej, wyjątkowi są ci, którzy sercem dzielą się z nimi…

Z całego serca dziękujemy Wam wszystkim za udział w akcji!!!!
Koordynatorzy akcji: A. Bieś, B. Gocoł, M.Kotula, I. Pietras, E. Żak

Skip to content