„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” w Mielcu jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klasy I. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 9 maja 2022 i wpisało się w obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa w tym roku od 8 do 15 maja pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do aktywnego korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie uświetniła obecność dyrektora szkoły pana Jacka Mleczko oraz wicedyrektor pani Agnieszki Torby, a także wychowawczyni klasy Ia pani Joanny Durak oraz wychowawczyni klasy Ib pani Elżbiety Kowieskiej -Cisło . Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ,,Królowa książek” w wykonaniu uczennic z klasy VI b -Mai Jabłońskiej, Leny Dymczyk i Gabrysi Gawron. Dzieci zapoznały się również regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Odgadywały zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów wierszy, baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor i pani bibliotekarka pasowali uczniów na czytelników szkolnej biblioteki. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy panią Ewę Pietruszkę oraz panów Dariusza Momota i Mirosława Szędzioła.Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

Skip to content