Gry planszowe zamiast komputerowych

Do takiego wniosku doszli uczniowie klasy 6b, którzy 10 maja 2022 r. byli na spotkaniu z panem Łukaszem Skowronem w Miejskiej Bibliotece Publicznej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Pan Łukasz w naszym mieście znany jest jako pasjonat oraz kolekcjoner planszówek i komiksów. Podzielił się z nami wiedzą o swoim interesującym hobby. Niezwykle ciekawie opowiadał o swoich zbiorach gier planszowych i komiksów, a uczniom bardzo spodobała się jego pasja. Zachęceni ciekawym wprowadzeniem wszyscy przystąpili do rywalizacji w grę  pt. „Kartografowie”, w którą może grać nieograniczona ilość uczestników. Pan Łukasz Skowron dokładnie omówił zasady i cele gry. Wszyscy zawodnicy otrzymali mapki i przystąpili do zabawy. Zadaniem uczniów było nanoszenie na swoje plansze różnych elementów, przez co stali się twórcami map i mogli się poczuć jak prawdziwi kartografowie,
 a przy okazji zdobywać cenne punkty. Były niesamowite emocje i zdrowa rywalizacja, ponieważ w razie wątpliwości wszyscy sobie pomagali, a najbardziej służył pomocą pan Łukasz. Uczniom bardzo podobała się lekcja, mimo iż była dłuższa niż  zajęcia w szkole. Nikt się nie nudził , a wielu zadeklarowało zakup gry „Kartografowie”. Najwięcej punktów, bo 165,  zdobyła Magdalena Łapa. Może to początek pasji nie tylko Madzi, ale i innych uczniów? Dziękujemy panu Łukaszowi za świetną zabawę i przekazanie niezwykle ciekawej alternatywy spędzania wolnego czasu.

Anna Bożek

Skip to content