Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

Celem, na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Akcja ma również charakter konkursu!Zgodnie z regulaminem, nagrodzone są szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Wielokrotnie udowodniliśmy, że warto i trzeba pomagać, więc i tym razem nasze dzieci zebrały mnóstwo monet.Szczególnie, że cel jest szczytny: pomoc dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. 30.05.2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Góra Grosza”. Po krótkim omówieniu idei akcji, poszczególne klasy przekazywały zebrane pieniądze oraz przygotowane plakaty, wygłaszając przy tym hasło zbiórki. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, wychowawcom klas za wsparcie inicjatywy a w szczególności ogromne podziękowania i słowa uznania należą się klasom:
8b (I miejsce-zebrano 666,15 zł) – wychowawca mgr Tomasz Malczyński,
1b ( II miejsce-191,54 zł) – wychowawca mgr Elżbieta Kowieska-Cisło
6b ( III miejsce-155,46 zł) – wychowawca mgr Anna Bożek
za uzbieranie największych sum podczas klasowych zbiórek. W tym roku wspólnie dzieci z naszej szkoły zebrały aż 2205,35 zł !!!!
Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem wiele możemy zrobić.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

Koordynatorzy akcji: Bernadeta Łaz, Agnieszka Łącz