Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą, nie znać języka swego – hańbą oczywistą.”

Zapraszamy do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego! Jak co roku planujemy sporo atrakcji i zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Kulminacyjnym dniem obchodów będzie wtorek, bo właśnie 21 lutego przypada to święto. Na lekcjach języka polskiego i korytarzach szkolnych będzie się działo… Zanim jednak zabierzemy Was do krainy polszczyzny ogłaszamy konkurs:narysuj, namaluj lub wyklej wybrany frazeologizm (np. pękać ze śmiechu). Podpisz swoją pracę i przynieś ją do sali 104 lub do swojej nauczycielki języka polskiego. Prosimy o prace w formacie A3, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą (na odwrocie). Termin: poniedziałek 20 lutego. Czekają nagrody!A poza tym przygotujcie się, bo będziemy łamać języki, tępić wszelakie błędy i krzewić kulturę słowa.

Wasze panie od polskiego

Skip to content