Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Oj działo się, działo…
We wtorek, 21 lutego, od rana po korytarzach szkolnych grasowały Językołamaczka, Tropicielka Błędów oraz Ekspertka Frazeologiczna, które zapraszały do wspólnej zabawy z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Jest to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych imprez. W tym roku można się było sprawdzić w następujących konkurencjach: „Frazeologiczny zawrót głowy” oraz „Połam język na języku”. Dodatkowo we wszystkich klasach odbyły się okolicznościowe lekcje. Klasy IV-VI rozegrały grę edukacyjną, której celem było uratowanie języka polskiego przed zagładą złośliwych Językożerców. Osiemnaście tabliczek z zadaniami czekało na śmiałków, którzy zmagali się z zagadkami językowymi, rozwiązywali rebusy i poprawiali błędy. W klasach VII-VIII został zorganizowany quiz, który wyłoni Szkolnego Mistrza/Mistrzynię Języka Polskiego. Do wspólnej zabawy włączyły się też dzieci z klas I-III, które tego dnia wzięły udział w Konkursie Kaligraficznym. Z zagadkami językowymi udaliśmy się również do szkolnej świetlicy, gdzie najmłodsi z wielkim entuzjazmem i kreatywnością podeszli do zadań.
Dziękujemy Dyrekcji, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy tego dnia chętnie bawili się razem z nami.
Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w poniedziałek, 27 lutego, rozstrzygniemy konkursy, które towarzyszyły obchodom święta. Były to: „Frazeologizm na plakacie”, quiz językowy oraz Konkurs Kaligraficzny. Na zwycięzców czekają nagrody!
Organizatorkami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego były panie: Anna Bożek, Małgorzata Wesołowska, Ewa Bryła oraz Urszula Juras.


Skip to content