„My – dla WAS”

1 czerwca odbył się w naszej szkole wyjątkowy spektakl. Z okazji Dnia Dziecka w prezencie dla uczniów wystąpili nauczyciele w rolach iście kabaretowych. W oparciu o tekst II części „Dziadów” Adama Mickiewicza opowiadali szkolne historie na wesoło i z przymrużeniem oka. Wśród bohaterów zobaczyć można było Guślarza (w tej roli Pan Andrzej Wilk), który był mistrzem ceremonii i w progach szkoły witał i żegnał uczniów, którzy co rusz pojawiali się z różnymi prośbami i żądaniami. I tak Leniuch (kierownik ds. gospodarczych Pan Sebastian Szatkowski) zażądał dobrych ocen przed wakacjami, Maluchy (Panie: Małgorzata Wesołowska i Anna Zając) z pierwszej klasy zamarzyły o jedynce, a Kujon (przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Szęszoł) chciał zaznać wreszcie spokoju, bo dawni koledzy (Pani Teresa Smoleń i Pan Dariusz Momot) wypomnieli mu wszystkie jego występki. Chór (Panie: Anna Bożek, Ewa Bryła oraz Pan Dariusz Dudek) jak to w „Dziadach”, udzielał rad i przestróg, które należy sobie wziąć do serca, by przetrwać „w szkolnej dziczy”. Na koniec występ nauczycieli uświetniły Blanka Kośla i Melania Wójtowicz, nasze uczennice i utytułowane zawodniczki Akrobatyki Ropczyce, w pokazie akrobatyki sportowej. Brawo dziewczyny!!! Byliśmy wszyscy pod wielkim wrażeniem.
Spektakl wyreżyserowała Pani Małgorzata Wesołowska, a pozytywny odzew ze strony grona pedagogicznego był dla niej motywacją i wsparciem.
Całość okraszona było sporą dawką humoru i dobrej zabawy, co sprawiło, że obie strony świetnie się bawiły i wspólnie doświadczyły przyjaznej atmosfery SP9.

Skip to content