Ósmoklasiści w Pieninach

W dniach 15 -16 czerwca uczniowie klasy VIII b i VIII c wraz z opiekunkami: panią Bernadetą Łaz, panią Beatą Gocoł i panią Anną Zając wybrali się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą w Pieniny. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zaporę wodną na Jeziorze Czorsztyńskim, którą poznali od środka, jej tajniki i zasadę działania elektrowni wodnej. Następnie uczestnicy wycieczki przepłynęli statkiem na drugi brzeg Jeziora Czorsztyńskiego, gdzie zwiedzili ruiny Zamku Czorsztyn. Kolejnym elementem wyprawy było zdobycie góry Wdżar, z której rozpościera się przepiękny widok na Tatry, Zalew Czorsztyński, zamki w Niedzicy i Czorsztynie oraz szczyty Pienin i Gorców. Drugiego dnia wraz z przewodniczką Elą, w pocie czoła walcząc ze swoimi słabościami wszyscy uczestnicy wycieczki zdobyli Trzy Korony. Wyjście na platformę widokową na Okrąglicy – 982 m n.p.m. zrekompensowało cały trud wspinaczki. Przepiękna pogoda umożliwiła podziwianie panoramy górskiej, która pozostawiła w uczestnikach wycieczki niezapomniane wrażenia. Wyprawa nauczycieli i uczniów klas ósmych była wspaniałym zwieńczeniem kilkuletniej wspólnej przygody w szkole podstawowej. Składamy podziękowania panu Mirosławowi Pietrzakowi #AlternatywaTravel za organizację wspaniałej wycieczki.

Skip to content