Projekt edukacyjny w klasie I już zrealizowany

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy 1a oraz 1b   realizowali projekt edukacyjny „Zwierzęta są wśród nas” przygotowany przez bibliotekę szkolną. W związku z tym, pierwszoklasiści zapoznali się z przygodami kota o „słodkim” imieniu Cukierek, czyli głównego bohatera książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie”. Dzieci czytały lekturę wraz z wychowawcą, rodzicami oraz nauczycielami biblioteki. Wszystkie egzemplarze dostępne w bibliotece zostały zakupione  ze środków pozyskanych z dotacji. Następnie, zgodnie z założeniami projektu, zostały wykonane prace przestrzenne „Przygody Cukierka – lektura w pudełku”, które zachwycały pomysłowością i estetyką. Chętni uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zabawne zdjęcie ze swoim pupilem”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Za współpracę serdecznie dziękujemy wychowawczyniom, pani Urszuli Juras i pani Agnieszce Bieś, ale również rodzicom pierwszoklasistów.

Opracowała Ewa Pietruszka

Skip to content