www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 19 Czerwca 2019. Imieniny obchodzi Gerwazy, Protazy, Julianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Światowy Dzień Życzliwości w SP 9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
30.11.2018.

Być dobrym to umieć się zatrzymać
ofiarowywać swój czas
pozwolić odczuć ciepło...
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem
radosnym uśmiechem i...
sprawiać by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca

 
 
 
Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI przypada 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy w 1973 r. dwaj bracia Brian i Michel McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. W naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI obchodziliśmy 26 listopada.
 
Ubraliśmy się w kolorze słońca, stworzyliśmy zasady życzliwości i wybraliśmy najżyczliwsze osoby w klasach. Każdy z nas otrzymał słoneczną buźkę, którą przypiął na ubraniu i „chodził ze słońcem na piersi”.  Postarajmy się, by takich dni było więcej, przecież to zależy od nas. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym wraca do nas z nawiązką. Życzymy samych DNI ŻYCZLIWOŚCI na co dzień i od święta.
 
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »