Dzisiaj jest czwartek 5 Grudnia 2019. Imieniny obchodzi Krystyna, Sabina, Norbert

Gość z Gwatemalii Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.11.2019.

Gość z Gwatemalii

W piątek, 15 listopada 2019r., na lekcjach języka angielskiego gościliśmy dwie niezwykłe nastolatki - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu: Sofię i Marcelinę. Sofia pochodzi z Gwatemali i obecny rok szkolny spędza na nauce w mieleckim liceum. W naszym mieście bardzo jej się podoba, a jej domem na ten czas stał się gościnny dom Marceliny.
Sofia opowiedziała nam w języku angielskim o swoim pięknym kraju i amerykańskiej szkole, do której uczęszcza w jego stolicy. Dowiedzieliśmy się co na co dzień jedzą jej rodacy, z jakich słyną wynalazków, podziwialiśmy jego przyrodę, historię przodków, poznaliśmy klimat i położenie "kraju wiecznej wiosny" oraz wiele ciekawostek na jego temat. Po ciekawej, prezentacji nasze starsze koleżanki przeprowadziły quiz wiedzy o Gwatemali. Doskonale poradziliśmy sobie z odpowiedziami na trudne pytania. Następnie mieliśmy czas, aby porozmawiać z naszymi gośćmi, ćwicząc mówienie w języku angielskim. Pytaniom nie było końca.
Nasi uczniowie wykazali się polską gościnnością przynosząc na spotkanie własnoręcznie przygotowane słodkości.
Nie sposób przecenić wartości tych lekcji - dostarczyły nam obszernej wiedzy o tym środkowoamerykańskim kraju, pozwoliły nam sprawdzić naszą umiejętność porozumiewania się w języku angielskim oraz nauczyły otwartości na innych ludzi, pochodzących z całkiem odmiennego kręgu kulturowego.
Spotkanie zorganizowały panie: Katarzyna Gajek - Moździerz (II LO) i Anna Kołc (SP9).
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!! :D
Zmieniony ( 02.12.2019. )