www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 30 Maja 2020. Imieniny obchodzi Joanna, Feliks, Ferdynand


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Gość z Gwatemalii Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
18.11.2019.

 Gość z Gwatemalii

W piątek, 15 listopada 2019r., na lekcjach języka angielskiego gościliśmy dwie niezwykłe nastolatki - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu: Sofię i Marcelinę. Sofia pochodzi z Gwatemali i obecny rok szkolny spędza na nauce w mieleckim liceum. W naszym mieście bardzo jej się podoba, a jej domem na ten czas stał się gościnny dom Marceliny.
Sofia opowiedziała nam w języku angielskim o swoim pięknym kraju i amerykańskiej szkole, do której uczęszcza w jego stolicy. Dowiedzieliśmy się co na co dzień jedzą jej rodacy, z jakich słyną wynalazków, podziwialiśmy jego przyrodę, historię przodków, poznaliśmy klimat i położenie "kraju wiecznej wiosny" oraz wiele ciekawostek na jego temat. Po ciekawej, prezentacji nasze starsze koleżanki przeprowadziły quiz wiedzy o Gwatemali. Doskonale poradziliśmy sobie z odpowiedziami na trudne pytania. Następnie mieliśmy czas, aby porozmawiać z naszymi gośćmi, ćwicząc mówienie w języku angielskim. Pytaniom nie było końca.
Nasi uczniowie wykazali się polską gościnnością przynosząc na spotkanie własnoręcznie przygotowane słodkości.
Nie sposób przecenić wartości tych lekcji - dostarczyły nam obszernej wiedzy o tym środkowoamerykańskim kraju, pozwoliły nam sprawdzić naszą umiejętność porozumiewania się w języku angielskim oraz nauczyły otwartości na innych ludzi, pochodzących z całkiem odmiennego kręgu kulturowego.
Spotkanie zorganizowały panie: Katarzyna Gajek - Moździerz (II LO) i Anna Kołc (SP9).
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!!! :D
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 02.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »