www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020. Imieniny obchodzi Konstancja, January


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Zawieszenie zajęć w szkołach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
11.03.2020.

W związku z decyzją Premiera od 12 do 25 marca 2020 zajęcia w szkole są zawieszone. Proszę o zapewnienie opieki dzieciom w tych dniach. W dniach 12 i 13 marca będą jeszcze prowadzone w szkole zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie zdążyli zapewnić opieki. Od dnia 16 marca szkoła będzie zamknięta i nie będą prowadzone żadne zajęcia.
 

Z UWAGI NA POWAGĘ SYTYACJI APELUJEMY DO RODZICÓW ABY DO MINIMUM OGRANICZYĆ WYCHODZENIE DZIECI Z DOMU! 

 

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

W związku z zawieszeniem przez władze centralne zajęć w przedszkolach, szkołach, żłobkach zarówno publicznych i jak i niepublicznych uprzejmie informujemy, o możliwości ubiegania się przez rodziców(opiekunów) dzieci poniżej 8 roku życia
o dodatkowy zasiłek opiekuńczy na okres 14 dni, w celu sprawowania opieki.

Otrzymanie zasiłku nie wymaga zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia, a wyłącznie złożenia przez rodziców(opiekunów) dzieci poniżej 8 roku życia  oświadczenia pracodawcy, lub bezpośrednio do ZUS - w przypadku rodziców (opiekunów) prowadzących działalność gospodarczą. 

Wzór oświadczenia mozna pobrać tutaj

Zmieniony ( 12.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »