www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 22 Czerwca 2018. Imieniny obchodzi Paulina, Jan, Tomasz


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Pasowanie na czytelnika
Redaktor: Administrator   
14.06.2010.

Pasowanie na czytelnika w SP 9

Biblioteka, to miejsce w szkole kojarzy się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które chętnie odwiedzają od pierwszej do szóstej klasy. Szczególnie ważne jest przyjęcie do społeczności czytelników najmłodszych uczniów. Mogą oni czytać książki z biblioteki szkolnej już od pierwszych dni nauki w szkole. W miesiącu maju, szczególnie poświeconemu książce, uczniowie uczestniczą w uroczystości „Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej„.

 Image Image

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Organizowane co roku, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W obecności Dyrektora szkoły i V-ce Dyrektor, 74 uczniów złożyło uroczystą przysięgę:

„My uczniowie klasy I

 uroczyście przyrzekamy

 czytelnikiem dobrym być

 i przez życie z książką iść”

Przysięgę poprzedzał szczególny egzamin. Pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością treści lektur. Konkurs sprawdzał również umiejętności czytania. Krasnoludkowe zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówek i odgadnięciu haseł związanych z biblioteką i książką. Nasi mali czytelnicy bardo szybko uporali się z zadaniem krasnoludka. Następnie bardzo mądra książka zadała pytania wszystkim uczniom, „O co prosi książka”. Wszyscy jednogłośnie odczytali zasady korzystania z szkolnego księgozbioru.

Pomogły im w tym kolorowe tablice z hasłami „dbaj o okładkę, szanuj książkę, odkładaj na półkę”. Następnie Pani v-ce Dyrektor Elżbieta Cisło i pan Dyrektor Andrzej Wilk piękną baśniową księgą dotykali ramię każdego ucznia wypowiadając słowa „Pasuje cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

 Image

 Aktorzy grupy świetlicowej „Talenciaki” przedstawili teatrzyk pt. „Noc bajek”. Bajkowe postacie zaprosiły do czytania baśniowych opowiastek, naszych dziadków, rodziców oraz do bajek współczesnych.

 

„Żegnamy się już z wami, nowymi czytelnikami.

 W świecie baśni się spotkamy niejeden raz.

 Życzymy wam przyjaźni z wieloma książkami.

 Do spędzenia z nami czasu zapraszamy was.” 

Cała galeria dostępna tutaj 

Zmieniony ( 14.06.2010. )
 
Dzień Matki
Redaktor: Administrator   
28.05.2010.

Dzień Matki w świetlicy

25.06.2010 w naszej świetlicy uczciliśmy święto mamy. Dzieci przedstawiły program artystyczny, na, który składały się wiersze, piosenki jak również teatrzyk w wykonaniu grupy teatralnej „Talenciki”.

Image Image

Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a później wszystkie dzieci wręczyły mamusiom własnoręcznie przygotowane laurki. Wzajemnym podziękowaniom i wzruszeniom nie było końca. Nasze kochane mamy pożegnaliśmy tradycyjnym „sto lat”.

 

Zmieniony ( 15.06.2010. )
 
Szkoła bez przemocy
Redaktor: Administrator   
13.06.2010.

„Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                 Jan Paweł II

 

Słowa Jana Pawła II były mottem tegorocznego Dnia „Szkoły bez przemocy” w naszej szkole, dniem, w którym bawiąc się pogłębialiśmy swoją wiedzę o wolontariacie, podsumowywaliśmy prowadzone w tym roku pomocowe akcje.

Image

W tym dniu wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców rozmawiali na temat: „Pomagamy potrzebującym” oraz „Niesiemy pomoc innym”. W ramach spotkań klasy I – III tworzyły prace plastyczne, a klasy IV – VI wypracowywały hasła, które prezentowały w trakcie happeningu.

 Image

Wspólne spotkanie było również okazją do dzielenia się wiedzą na temat niesienia pomocy innym. Dwuosobowe drużyny poszczególnych klas walczyły o palmę pierwszeństwa. Najbogatszą wiedzą wykazali się uczniowie z następujących klas VI C; IV C; VI B.

Image 

Z kolei najciekawsze hasła to: „Przemoc jest straszna. Przemoc to choroba. Okrutne czyny czasem nawet słowa ogarnia wszystkich winnych i bez winy. Nie szukajmy zemsty, szukajmy przyczyn”, „W czasie powodzi współczucie się rodzi”, „Życia nie zmarnujesz, gdy pomagać umiesz”, „Karmę dobrą psom kupimy, darami schronisko zawalimy”, „Maj i czerwiec wody nam naniosły, ale my się nie poddamy powodzianom pomagamy”.

Przyniesione w tym dniu dary kolejny raz trafią do rodzin dotkniętych powodzią oraz schroniska dla zwierząt.

 Szkolny koordynator "Szkoły bez przemocy"

Bożena Gan

Cała galeria dostępna tutaj

 

Zmieniony ( 13.06.2010. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 351 - 357 z 410