www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 20 Marca 2018. Imieniny obchodzi Aleksandra, Klaudia, Anatol


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Na wycieczkę czas ...
Redaktor: Administrator   
03.06.2009.

 Na wycieczkę czas ...

Maj i czerwiec to tradycyjnie okres wyjazdów, wyjść, wypadów poza mury szkoły. Każda z tych form „wychodzenia w teren” niesie dla ucznia ogromne korzyści. Uczniowie w wyniku udziału w wycieczce szybciej przyswajają przedstawiany im materiał programowy, trwalej i łatwiej zapamiętują, poznają konkretne przedmioty i autentyczne zjawiska, o których uczyli się na lekcjach, konfrontują wiedzę podręcznikową z praktyką i rzeczywistością. Uczą się kontaktować z nowo poznanymi ludźmi, pokonywania trudności, podejmowania wysiłku i aktywności, kształcą umiejętności postrzegania i wnioskowania.

ImageImageImage

Kierując się mottem, że ,,Żadna książka nie da tego, co ujrzenie osobliwości krajobrazu własnymi oczyma”, wyruszyliśmy więc w plener. 

  • Klasa III C podziwiała piękno łańcuckiego zamku.

  • Klasa I B i III A zwiedzały zamek, Safarii Bizon w Kurozwękach.

  • Klasa II A wyjechała do Dębowca a kilka dni później z całymi rodzinami uczestniczyła w Pikniku rodzinnym na „Ranczu” w Mielcu.

Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 27.07.2009. )
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka
Redaktor: Administrator   
02.06.2009.

Dzień Dziecka

1 czerwca, to jeden z tych nielicznych dni w roku, kiedy uczniowie z ochotą biegną do szkoły. Wiedzą bowiem, że w tym dniu zamiast stresujących lekcji czeka ich wesoła zabawa . Tak było i w tym roku. Po części oficjalnej, w której uczniom przypomniano o przysługujących im prawach dziecka rozpoczęły się  konkurencje sprawnościowe. Dzieci przystąpiły do nich z wielkim zaangażowaniem, nie zapominając o zasadach fair play. Ciekawym, ale trudnym konkurencjom dzieci dzielnie stawiały czoła, wykazując się niezwykłym sprytem i sprawnością fizyczną. Po nich odbyły się konkursy w jedzeniu na czas kisielu i bitej śmietany, w czasie których było wiele śmiechu i zabawy. Zasłonięte oczy, nie stanowiły przeszkody w trafianiu łyżką do ust kolegi.  Bita śmietana zlizana z talerzyków  bez pomocy rąk  znikała również w oka mgnieniu.

Image
dla ostudzenia emocji wszyscy obecni otrzymali lody ufundowane przez  firmę „Zielona Budka”  oraz „Grześki”.
Image
 


Zmieniony ( 19.06.2009. )
 
Dzień Matki
Redaktor: Administrator   
27.05.2009.

Święto Matki

Spośród bardzo wielu uroczystości Dzień Matki zajmuje w sercach dzieci miejsce szczególne, bo, do kogo, jak nie do mamy biegną ze swoimi radościami i troskami. Ona zawsze znajdzie czas, żeby wysłuchać, przytulić i pocieszyć. W podziękowaniu za okazywane serce i troskę każde dziecko stara się dać swojej mateczce drobny upominek: namalowaną laurkę, czy też  własnoręcznie zrobiony upominek. Każda niespodzianka, każdy gest w kierunku matki jest zawsze pozytywnie przyjęty.
  ImageImage
Szczególnym uznaniem mamuś cieszą się zawsze  koncerty, podczas których dzieci recytują wiersze i śpiewają piosenki. Trudno jest wówczas ukryć wzruszenie.  Każdy występ dziecka  jest zawsze przez matkę owacyjnie przyjęty.
  • Przedstawienie ,,My kochamy nasze mamy” przygotowane przez uczniów klasy Ib.
  • Koncert życzeń „Mojej mateczce” w wykonaniu uczniów klasy III c.
  • Przedstawienie „ Kochamy nasze mamy?” w wykonaniu uczniów klasy III a.
  • Przedstawienie „Nasza mama jest kochana” w wykonaniu uczniów klas II c.
Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 19.06.2009. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 351 - 357 z 384