www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jasińskiego w Mielcu

Dzisiaj jest niedziela 25 Lutego 2018. Imieniny obchodzi Wiktor, Cezary, Zygfryd


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Niedziela Misyjna
Redaktor: Administrator   
19.11.2008.
Niedziela Misyjna w parafii Ducha Świętego w Mielcu

Każdego roku w przedostatnią niedzielę października obchodzona jest w całym Kościele katolickim Niedziela Misyjna.

Mszę Świętą o godz. 1130 z udziałem najmłodszych parafian, rozpoczęto od występu dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.9 w Mielcu przebrani w stylizowane stroje z poszczególnych rejonów świata, przedstawiły piękno, ale też problemy dzieci żyjących w: Afryce, Azji, Oceanii, Ameryce Południowej i Europie. Wokół ołtarza utworzyła się wyjątkowa, bo żywa dekorację z „Dzieci Świata”. Szczególny akcent położony został na kontynent Azji, gdyż tegoroczna Niedziela Misyjna była dniem solidarności i modlitwy z chrześcijanami prześladowanymi w Indiach.

ImageImage

Cała liturgia Mszy Świętej: Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Dary Ofiarne przygotowana była przez „dzieci świata”, które w ten sposób okazały jedność ze swoimi rówieśnikami z innych kontynentów.

Cała galeria dostępna tutaj

Zmieniony ( 19.11.2008. )
 
Promocja Zdrowia w SP9
Redaktor: Administrator   
11.11.2008.

„Promocja zdrowia”

27 października po raz kolejny uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji „Promocja zdrowia”. Opiekunem tej akcji była pani Jolanta Rajca. Wcześniej uczniowie pod okiem swoich nauczycieli przygotowali prace na konkurs plastyczny pod tym samym tytułem. Opiekunem tego konkursu była pani Dorota Witkowska. W dniu akcji, uczniowie w klasach przygotowali surówki, sałatki, kanapki, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania warzyw i owoców. Każda klasa zaprezentowała przygotowane potrawy i dekoracje na stołach. Uczniowie wysłuchali prelekcji higienistki szkolnej na temat zdrowia, obejrzeli inscenizację przygotowaną przez dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem pani Agaty Olszewskiej. Mieli możliwość udziału w zgaduj - zgaduli. Po pokazie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego. autorzy wyróżnionych prac otrzymali „smaczną” nagrodę - pełne witamin jabłko.

 Image Image

Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 11.11.2008. )
Czytaj całość
 
Wycieczka Wieliczka 2008
Redaktor: Administrator   
21.10.2008.

W dniu 8 października 2008 roku uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego - klasa IV s (wych. Tomasz Malczyński) i V s (wych. Beata Wójcik) pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzili oni trasę turystyczną kopalni i po wielu atrakcjach w kopalni pojechali do Krakowa, gdzie zwiedzili Rynek oraz zawitali do McDonalds'a. Po całym dniu zwiedzania wrócili oni w godzinach wieczornych do Mielca. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Beata Wójcik i Tomasz Malczyński.

 Image Image

Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 21.10.2008. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 365 - 371 z 378