www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020. Imieniny obchodzi Konstancja, January


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Maly ksiaze
Redaktor: Administrator   
10.01.2020.

"MAŁY KSIĄŻE" w SP 9

 


 

W dniach 8 i 9 stycznia uczniowie klasy 7b wystawili spektakl pt."Mały Książę". Pierwsze przedstawienie odbyło się w środowy wieczór i rozpoczęło zebranie rodziców uczniów klas VI-VIII. W czwartek uczniowie wystąpili przed swoimi koleżankami i kolegami. Inscenizacja została bardzo ciepło przyjęta, a młodzi aktorzy, pokonując tremę i stres, pokazali pełnię swoich talentów i możliwości. W roli tytułowej wystąpił Wiktor Mądry. W pozostałe rolę wcielili się: Karolina Saj (Ròża), Szymon Soboń (Król), Julita Miłoś (Próżny), Dominik Dyjak (Bankier), Filip Golba (Pijak), Michał Wnuk (Latarnik), Kamilla Duszkiewicz (Geograf), Iga Chudzik (Żmija), Daniel Lotz (Kwiat o trzech płatkach), Emilia Pietruszka (Lis), Julia Kuduk (Pilot), Ala Kochmańska i Weronika Sobieraj (narratorki i róże).
Reżyseria: Małgorzata Wesołowska.
Zmieniony ( 13.02.2020. )
 
Jasełka w SP9
Redaktor: Administrator   
23.12.2019.

Jasełka "Betlejemska droga"

 


 

Jako przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2019 r. uczniowie klasy IV A przedstawili w naszej szkole jasełka pt. "Betlejemska droga", przygotowane z dziećmi z s. Dominiką Jasińską. Mali aktorzy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań. Mieli piękne stroje i odważnie, bezbłędnie odegrali powierzone im role.  Recytacja dzieci, ich przygotowanie, dekoracja sali przygotowana przez panią Bożenę Stryjnik, ulubione kolędy w wykonaniu niezawodnego chóru pod batutą pani Zofii Niećko, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.  Cieszymy się, że razem mogliśmy stworzyć to przedstawienie i wprowadzić uczniów naszej szkoły w tajemnicę Nocy Betlejemskiej.
Zmieniony ( 13.02.2020. )
 
Wycieczka 5c do teatru "Maska" w Rzeszowie
Redaktor: Administrator   
23.12.2019.

„Opowieść wigilijna” - wycieczka klasy 5c do teatru „Maska” w Rzeszowie

 

 

Dnia 18 grudnia uczniowie klasy 5c wraz z panią Anną Zając i panią Izabelą Pietras uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Opowieść wigilijna” wystawionym w teatrze „Maska” w Rzeszowie. Piątoklasiści mieli okazję poznać losy bogatego skąpca, nieczułego na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W noc wigilijną ukazały się mu duchy i doprowadziły do jego przemiany moralnej. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej, gdzie poznali kulisty tworzenia przedstawień teatralnych, w których występują lalki. Mieli okazję zobaczyć lalki wykorzystywane w spektaklach teatru „Maska” oraz poznali tajniki tworzenia teatralnych lalek. Zwieńczeniem wycieczki był posiłek oraz spacer po rzeszowskim rynku.

Zmieniony ( 13.02.2020. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 582