www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 20 Maja 2019. Imieniny obchodzi Aleksander, Bernardyn, Bazyli


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wycieczka do FLY PARKU
Redaktor: Administrator   
04.12.2018.

 Wycieczka do FLY PARKU

W dniu 3 grudnia uczniowie klasy 4b, 4d  udali się do wyjątkowego miejsca; FLY PARKU – parku trampolin w Rzeszowie. Na miejscu, pod opieką profesjonalnych trenerów mogli ćwiczyć skoki, podskoki, salta i przewroty. Być może taka wycieczka zachęci naszych uczniów do większego zainteresowania akrobatyką oraz sprawi, że lekcje w-fu zaczną być postrzegane w nowy, bardziej atrakcyjny sposób. Kolejnym punktem naszej wycieczki  było zwiedzanie Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Uczniowie mogli przenieść się w świat ,,dawnej technologii” podziwiając zabytkowe  motocykle, samochody, samoloty wojskowe i cywli. W zbiorach muzealnych znajdowały się liczne umundurowania polskich służb od 1945r do czasów obecnych. Duże wrażenie na uczniach sprawiły przedmioty codziennego użytku, które towarzyszyły ludziom w dawnych czasach np.: zabytkowy sprzęt sportowy czy radio-telewizyjny. Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu wróciliśmy bezpiecznie do domu. W tym dniu opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: Kamil Kowalski, Dariusz Dudek oraz pan Kamil Kucharski.

Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
Mikołajki w 9 -tce
Redaktor: Administrator   
05.12.2018.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Dzień 6 grudnia jest w naszej szkole DNIEM MIKOŁAJKOWYM. Proponujemy  by jutro do szkoły przyjść  ubranym na czerwono  w mikołajkowych strojach, bo każdy z nas może zostać  św. Mikołajem.   Nie zapominajmy o chorych dzieciach przebywających w hospicjum i dołączmy się do zbiórki darów dla nich. Dzień 6 grudnia ogłaszamy dniem dobrych serc i dniem bez pytania. Życzymy miłych wrażeń,  dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji w mikołajkowym turnieju.

Samorząd Uczniowski

Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
Światowy Dzień Życzliwości w SP 9
Redaktor: Administrator   
30.11.2018.

Być dobrym to umieć się zatrzymać
ofiarowywać swój czas
pozwolić odczuć ciepło...
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem
radosnym uśmiechem i...
sprawiać by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca

 
 
 
Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI przypada 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy w 1973 r. dwaj bracia Brian i Michel McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. W naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI obchodziliśmy 26 listopada.
 
Ubraliśmy się w kolorze słońca, stworzyliśmy zasady życzliwości i wybraliśmy najżyczliwsze osoby w klasach. Każdy z nas otrzymał słoneczną buźkę, którą przypiął na ubraniu i „chodził ze słońcem na piersi”.  Postarajmy się, by takich dni było więcej, przecież to zależy od nas. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym wraca do nas z nawiązką. Życzymy samych DNI ŻYCZLIWOŚCI na co dzień i od święta.
 
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 488