www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 21 Styczenia 2019. Imieniny obchodzi Agnieszka, Inez, Jarosaw


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Irlandzki w SP9
Redaktor: Administrator   
24.03.2009.

"Dzień Irlandzki"

Mając na uwadze ciągłe zainteresowanie i rozwój uczniów w zakresie wiedzy o krajach anglojęzycznych w dniu 20 marca 2009 roku obchodzony był w naszej szkole "Dzień Irlandzki" przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego - Annę Kołc, Agnieszkę Łącz i Karolinę Cieloch.

Obchody dnia świętego Patryka przybliżyły nam to święto i kulturę Irlandii. Dzieci w tym dniu miały na sobie zielone ubrania oraz przypięte koniczynki - symbole Zielonej Wyspy. Niektórzy uczniowie przebrani byli za irlandzkie skrzaty, chochliki czy czarownice.

 Image Image

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klas piątych, ukazujące irlandzkie symbole i tradycje związane z obchodami dnia świętego Patryka - patrona Irlandii. Zebrani mogli się dowiedzieć m. in. dlaczego symbolem Irlandii jest koniczyna, jakie miasto jest stolicą "Szmaragdowej Wyspy" oraz jak wygląda flaga tego kraju. Uczniowie opowiadali o legendach związanych ze świętym Patrykiem oraz dokonali charakterystyki słynnego skrzata irlandzkiego - Leprechauna. Nie zabrakło także anegdot i ciekawostek powiązanych z Irlandią oraz ze słynnymi Irlandczykami. Podczas przedstawienia uczniowie biorący w nim udział rozdawali wszystkim zebranym koniczynki oraz podszczypywali osoby nie przebrane w tym dniu zgodnie z irlandzką tradycją.

Scenariusz przedstawienia oraz towarzysząca mu w tle irlandzka muzyka oddawały specyficzny charakter dnia świętego Patryka.

 

Agnieszka Łącz

 
Zmieniony ( 24.03.2009. )
 
Wycieczka na Ranczo
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.

Kulig na Ranczo

Zima, zima, zima… szczypiący mróz, promienie słońca, kulig na dużych i małych saniach w konnym zaprzęgu, gorąca herbata i smaczne kiełbaski z grilla oraz cudowna zabawa z rodzicami na puszystym śniegu to niezapomniane wrażenia, jakie zapamiętają dzieci z klasy Ib po wycieczce na RANCZO.

Image  Image
 
Zmieniony ( 21.03.2009. )
 
Spotkanie z Kolędą w SP 9
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.
Spotkanie z Kolędą
Image  

    Nie tak dawno uczniowie klas I-III wzięli udział w „Spotkaniu z kolęd ą” przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas: Ib i IIIc. Poprzez wspólne kolędowanie wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a mali aktorzy mogli choć przez chwilę poczuć się małymi artystami

 

 
Zmieniony ( 21.03.2009. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 428 - 434 z 450